جهت آشنایی با هزینه بلیچینگ دندان ، با ما همراه باشید.

هزینه بلیچینگ دندان

چند روش طبیعی ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

محصولات سفید کننده دندان

در سال 2015 ، آمریکایی ها به تنهایی بیش از 11 میلیارد دلار برای سفید کردن دندانها هزینه کردند، از جمله بیش از 1.4 میلیارد دلار برای محصولات خانگی سفید کننده دندان، ما در اینجا ساده ترین راهها را برای سفید کردن دندانهای شما در خانه آورده ایم:

محصولات زیادی برای سفید کردن دندانها وجود دارد، با این وجود در بیشتر محصولات سفید کننده از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان های شما استفاده می شود که مورد توجه بسیاری از افراد است. اگر دندان سفیدتر می خواهید، اما می خواهید از مواد شیمیایی نیز خودداری کنید، در این مقاله چندین گزینه طبیعی و ایمن ذکر شده است.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

علت زردی دندان ها چیست؟

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث زردی دندان ها و از بین رفتن براقیت سفیدی دندانها می شود. برخی از غذاها می توانند مینای دندان را که لایه خارجی دندان شما است لکه دار کنند. علاوه بر این، تجمع پلاک بر روی دندان های شما می تواند به دندان های شما رنگ زرد بدهد. این نوع تغییر رنگ دندان معمولاً با مراجعه منظم به دندانپزشک و  استفاده از برخی از محصولات تمیزکننده و سفید کننده منظم تحت نظر دندانپزشک قابل درمان است.

 فرسایش دندان

اما گاهی اوقات ممکن است دندان ها پس از فرسایش بخشی از لایه مینا و در معرض قرار گرفتن عاج زیر، که یک بافت استخوانی زرد طبیعی در زیر لایه مینا است، زرد به نظر برسند. در اینجا چند روش ساده سفید کننده دندان وجود دارد که می توانید در خانه برای سفیدتر شدن دندان انجام بدید.

رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات ممکن است برای بدن و دندان شما مفید باشد. گرچه جایگزین مسواک زدن نمیتواند باشد، میوه ها و سبزیجات نسبتاً سخت می توانند به نرم شدن  (پلاک) دندانها کمک کنند. به ویژه توت فرنگی و آناناس دو دسته از میوه هایی هستند که به سفید شدن دندان کمک می کنند.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

توت فرنگی

سفید کردن دندان ها سفید شدن دندان ها با توت فرنگی و مخلوط  جوش شیرین  یک درمان طبیعی است که در بین افراد مشهور محبوب شده است. طرفداران این روش اظهار می کنند که اسید مالیک موجود در توت فرنگی زردی دندان ها  را برطرف می کند، در حالی که بی کربنات سدیم تجمع پلاک دندان را برطرف می کند.

با این حال، این درمان به طور کامل توسط علم پشتیبانی نشده است . اگرچه توت فرنگی ممکن است به لایه برداری دندان ها و سفیدتر نشان دادن دندان کمک کند، اما بعید است به لکه های دندان نفوذ کند و باعث از بین بردن آن شود.

یک مطالعه اخیر نشان داد که مخلوطی از بی کربنات توت فرنگی و سدیم تغییر کمی در رنگ دندان در مقایسه با محصولات سفید کننده تجاری ایجاد می کند. اگر تصمیم دارید این روش را امتحان کنید، آن را به چند بار در هفته محدود کنید .

اگرچه مطالعات نشان داد که خمیر توت فرنگی و بی کربنات سدیم  تأثیر کمی روی مینای دندان دارند، اما استفاده بیش از حد از آن می تواند باعث آسیب به دندانها شود. برای استفاده از این درمان، توت فرنگی های تازه را خرد کرده ، آنها را با بی کربنات سدیم مخلوط کرده  و با مخلوط حاصل دندان های خود را مسواک بزنید.

سفید کردن دندان با آناناس

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

برخی می گویند که آناناس می تواند دندان ها را سفید کند. نتایج یک یک مطالعه نشان داد که خمیردندان حاوی بروملین، آنزیمی که در آناناس یافت می شود. در از بین بردن لکه های دندان به طور قابل توجهی موثرتر از خمیر دندان معمولی است. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که خوردن آناناس همان اثر را ایجاد کند .

بعضی از میوه ها ممکن است خاصیت سفید کنندگی دندان داشته باشند. به طور مرتب میوه ها و سبزیجات خام را برای از بین بردن پلاک و حفظ دندانهای سفید مصرف کنید.

 درمان زود هنگام لکه های دندان ها

زرد شدن دندان ها به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تشکیل این لکه ها روی دندان های خود انجام دهید.

 • کاهش مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که باعث لکه دار شدن دندانها می شود. مانند: قهوه، شراب قرمز، نوشابه و توت های تیره.
 • این بدان معنا نیست که باید به طور کامل از آنها اجتناب کنید، بلکه باید مدت تماس این مواد با دندان های خود را محدود کنید.
 • در صورت امکان نوشیدنی هایی به رنگ دندان یا توت فرنگی بنوشید تا از تماس مستقیم این نوشیدنی ها با دندان های شما جلوگیری کند.
 • بعلاوه، اندکی پس از مصرف یکی از این غذاها یا نوشیدنی ها، دندان های خود را مسواک بزنید تا تأثیر آنها بر رنگ دندان ها کاهش یابد.
 • بعلاوه از استعمال دخانیات و جویدن تنباکو خودداری کنید ، که هر دو باعث تغییر رنگ دندان می شوند.
 • قند را در رژیم غذایی خود محدود کنید. خوردن یک رژیم غذایی پر قند از رشد استرپتوکوک موتانس، نوع اصلی باکتری هایی که باعث ایجاد پلاک و التهاب لثه می شوند.هنگام مصرف غذای شیرین، اندکی پس از خوردن غذا مسواک بزنید.
 • مقدار زیادی کلسیم در رژیم غذایی خود دریافت کنید. برخی از تغییر رنگ دندان ها در اثر فرسایش مینا و فرسایش عاج زیر آن ایجاد می شود که زرد است. بنابراین، هر کاری که شما برای تقویت مینای دندان خود انجام دهید، به روشن نگه داشتن دندانهای شما کمک می کند.
 • غذاهای غنی از کلسیم  مانند شیر، پنیر و کلم بروکلی، ممکن است به محافظت از دندان های شما در برابر فرسایش مینا کمک کند.
هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

 اهمیت مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در سفید شدن دندان

در حالی که برخی از تغییر رنگ دندان ها به طور طبیعی با افزایش سن همراه است، اما تا حد زیادی به دلیل تجمع پلاک ایجاد می شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم می تواند با کاهش باکتری های موجود در دهان و جلوگیری از تجمع پلاک ، به سفید ماندن دندان کمک کند.

خمیر دندان به آرامی لکه های دندان را  از بین میبرد و نخ دندان باکتری های بین دندان را که در تشکیل پلاک نقش دارند از بین می برد. مسواک زدن روزانه دندان ها  از تجمع پلاک های زرد روی دندان های شما جلوگیری می کند.

سایر روش های سفید کردن دندان ها در خانه

چند روش طبیعی سفیدکننده دندان نیز وجود دارد ، اما هیچ مدرک علمی برای اثبات موثر یا بی خطر بودن آنها وجود ندارد و در اینجا برخی از روش ها و روش های خانگی آورده شده است:

 • ذغال فعال: ذغال فعال اعمال شده بر روی مسواک لکه های دندان را از بین ببرد.
 • خاک رس کائولن : خاک رس کائولن یا چینی یکی از مواد معدنی رسی است، رنگ آن سفید است. طرفداران این روش ادعا می کنند که استفاده از آن هنگام مسواک زدن ممکن است به از بین بردن لکه های دندان کمک کند.
 • پوست میوه : گفته می شود مالیدن پوست پرتقال، لیمو و موز بر روی دندان ها باعث سفیدی آنها می شود.

طرفداران این رویکردها ادعا می کنند که دندانها به طور قابل توجهی سفیدتر می شوند ، اما هیچ مطالعه ای اثربخشی آنها را ارزیابی نکرده است. این همچنین بدان معنی است که آنها از نظر عوارض جانبی هنگام استفاده بر روی دندان آزمایش نشده اند.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان

عصاره سفید کننده دندان در خانه

ذغال فعال ، خاک رس کائولن و پوست میوه ممکن است به سفید شدن دندان کمک کند. اما هیچ مطالعه ای ایمنی یا اثربخشی این روش ها را ارزیابی نکرده است. روش های طبیعی زیادی وجود دارد که می تواند به سفید شدن دندان کمک کند . بیشتر این روش های درمانی با از بین بردن آرام لکه های سطح دندان شما کار می کنند.با این حال، بیشتر دندانپزشکان نسبت به این داروهای طبیعی درمان های سفید کننده بسیار قوی تری را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید … ارتودنسی دندان