لمینت، این اختراع بی نظیر دندانپزشکی، نه تنها در دسترس ستاره ها و افراد مشهور قرار گرفته است، بلکه امروزه یک لبخند سفید زیبا نشان از سلامتی، رفاه، ثبات و موفقیت دارد. لمینت ها لبخند و چهره فرد را بهبود می بخشند. آن ها روی دندان ها جلب توجه نکرده و طبیعی و زیبا به نظر می رسند. اما با این حال قیمت نسبتا بالایی نیز دارد. در این مقاله می خواهیم آخرین قیمت لمینت دندان را بررسی کنیم.

آیا لمینت به دندان ها آسیب می رساند؟

فن آوری بالای ونیر به شما امکان می دهد تا با تکرار تسکین و تمام ویژگی های دندان های خود، بهترین پوشش را روی دندان ها ایجاد کنید. روکش ها، دندان های طبیعی شما را خراب نکرده و آسیبی به سایر دندان ها نمی زنند. همچنین نیازی به تعویض آن ها تا سال ها نبوده و می توانند برای دهه ها ماندگار باشند.

آخرین قیمت لمینت دندان چقدر است؟

معمولاً هزینه آخرین قیمت لمینت دندان به عوامل بسیاری، از جمله نوع مواد به کار برده شده، برند، تجربه ارتودنتیست و … بستگی دارد و نمی توان یک نسخه واحد برای تمام افراد پیچید. شما می توانید برای اطلاع دقیق از میزان هزینه لمینت دندان های خود با متخصص ارتودنسی مورد نظر مشاوره ای داشته باشید که معمولا این مشاوره ها به صورت رایگان به مشتریان ارائه می گردد.

آخرین قیمت لمینت دندان

مواد مورد استفاده در روکش ها

روکش ها می توانند از مواد سرامیکی، پرسلنی یا چسب کامپوزیتی ساخته شوند و مشهور ترین مواردی که توسط بسیاری از ارتودنتیست ها در سراسر جهان استفاده می شود، روکش های چینی هستند؛ زیرا از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند و همچنین ظاهر طبیعی تری دارند. بسته به نوع روکش و همچنین تعداد دندان هایی که برای آن ها لمینت لازم است، از دندانپزشک خود می توانید بپرسید که هزینه ی آن ها چه قدر تمام می شوند.

کدام مشکلات دندانی را می توان با لمینت برطرف کرد؟

با کمک پد های سرامیکی نازک می توانید مشکلاتی را در دندان ها حل کنید؛ از جمله:

 • آسیب مینای دندان
 • نقص شکل دندان
 • دندان ناهموار
 • رنگ کدر دندان ها
 • اختلالات رنگ مینای دندان – لکه های تیره
 • سایش سطح دندان
 • فاصله بین دندان ها
 • ترک دندان ها

قیمت روکش ها به چه چیزی بستگی دارد؟

روکش های ساخته شده از سرامیک چندان گران نیستند. هزینه آن ها فقط حدود 3-5٪ از قیمت روکش های کامپوزیتی بیشتر است. این محصول در آلمان، آمریکا و ژاپن تولید و عرضه می شود. بنابراین، قیمت های روکش کاملاً مستقل از هزینه مواد است. کار یک متخصص همان چیزی است که بر قیمت روکش ها تأثیر می گذارد. مهارتی که قیمت روکش ها را تعیین می کند، فقط با تجربه و طی سال ها حاصل می شود. هرچه طراحی در حفره دهان نازک باشد، مدت زمان بیشتری برای ساخت، رفع و درمان دندان ها لازم است. تهیه دندان برای تاج بسیار ساده تر از انجام آن با روکش نازک است.

اصلی ترین مزایا و معایب روکش

روکش، پوسته ریزی از پلاستیک یا پرسلن است که به دندان متصل می شود تا شکل و رنگ آن تغییر کند. روکش معمولاً فقط قسمت بالا و جلوی دندان را می پوشاند. ونیر را می توان برای بستن فاصله بین دندان ها، سفید شدن دندان های تیره یا لکه دار و طولانی کردن فاصله دندان های نادرست یا ریز انجام داد.

هنگامی که دندان ها شروع به سایش یا تراشیده شدن می کنند، روکش ها می توانند ظاهر اولیه آن ها را بازیابی کرده و آن ها را از آسیب محافظت کنند.

مزایای روکش دندان چیست؟

از مزایای روکش دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آن ها ظاهر طبیعی دندان را دارند.
 • روکش های پرسلن در برابر لک مقاوم هستند.
 • بافت لثه را به خوبی تحمل می کنند.

ونیر ها رویکردی دقیق برای بهبود و رنگ دندان دارند که معمولاً به روشی که تاج ها انجام می دهند، نیاز به فرم عالی ندارند، اما جایگزینی برای اتصال هستند. ظاهر روکش چینی را می توان به گونه ای انتخاب کرد که باعث سفید تر به نظر رسیدن دندان های تیره شود.

روکش های پرسلن

روکش های پرسلن پوسته های کوچکی از سرامیک هستند که برای تغییر شکل سریع لبخند به سطح دندان ها متصل می شوند. این روکش ها به طور شخصی سازی شده برای هر بیمار ساخته می شوند که از ماده پیشرفته ای تشکیل شده اند و تقریباً شبیه ظاهر مینای دندان طبیعی هستند. دندانپزشکان می توانند ونیر های پرسلن را برای اصلاحات زیبایی، از تنظیمات ارتودنسی تا سفید شدن دندان، انجام دهند. روکش های دندانی به دلیل مجموعه عملکرد ها و ظاهر واقعی آن ها، از محبوب ترین و مورد اعتماد ترین روش های دندانپزشکی زیبایی هستند.

آخرین قیمت لمینت دندان

بهبود فناوری در روکش های پرسلن

در طول سی سال گذشته، بهبود فناوری دندانپزشکی باعث شده است كه روكش های پرسلن راحت تر از گذشته باشند. انواع جدید پرسلن، بسیار قدرتمند تر هستند و نور را بر روی مینای دندان طبیعی نشان می دهند. سیستم های تصویر برداری دیجیتال به بسیاری از پزشکان این امکان را می دهد تا تعمیرات همان گونه انجام دهند که کاملاً مطابق با رنگ و شکل طبیعی دندان های بیماران است. علاوه بر این، سایر روش های پیشرفته دندانپزشکی مانند تاج دندان و سفید کردن می توانند با روکش دندان ترکیب شوند تا نتایج زیبایی و طرح لبخند های بسیار خیره کننده ای به بیماران بدهند.

معایب روکش دندان چیست؟

از معایب لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روند قابل برگشت نیست.
 • روکش های دندانی اغلب در صورت شکستن یا تراشیدن قابل ترمیم نیستند.
 • از آن جا که مینای دندان از بین رفته است، دندان شما می تواند به غذا ها و نوشیدنی های سرد و گرم حساس شود.
 • روکش دندان گران تر از اتصال رزین کامپوزیت است.
 • دندان های دارای روکش می توانند شکسته شوند که احتمالاً نیاز به پوشش کامل دندان با تاج دارد.
 • روکش ها ممکن است با ظاهر و رنگ دندان های دیگر شما به طور دقیق مطابقت نداشته باشند.

علاوه بر این، اگر می خواهید دندان های خود را سفید کنید، لازم است قبل از دریافت روکش این کار را انجام دهید.

لمینت برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که دندان های خود را به هم می فشارند، کاندید مناسبی برای روکش های چینی نیستند؛ زیرا این اقدامات باعث می شود روکش ها خرد شده یا ترک بخورند. برای كاهش آسیب دیدن روکش ها، مداد، یخ، ناخن ها یا سایر اجسام سخت را نجوید. روکش برای افرادی که دارای دندان های ناسالم هستند (به عنوان مثال، افرادی که بیماری پریودنتال فعال یا پوسیدگی دارند)، دندان های ضعیف (در نتیجه پر شدن دندان، پوسیدگی و شکستگی زیاد) گزینه خوبی نیست.