جهت آشنایی با قیمت لمینت دندان در کرج ، با ما همراه باشید.

حتما نام لبخند هالیوودی به گوش شما هم خورده است. روزگاری چنین دندان های زیبا و بی نقصی، فقط مخصوص بازیگران مشهور و افراد مرفه جامعه بود؛ اما امروزه چنین امکانی تقریبا برای همه افراد جامعه وجود دارد. علم دندان پزشکی می تواند چنین لبخند زیبا و جذابی را به شما هدیه دهد. شاید برای شما سوال باشد که چگونه افراد در مدت زمان اندکی صاحب چنین دندان هایی می شوند؟ ما امروز قصد داریم شما را با روشی که ظاهر دندان ها را دگرگون می سازد و تمامی عیوب آنها را رفع می نماید، آشنا کنیم. این روش لمینت کردن است. استفاده از لمینت امروزه نسبت به گذشته گسترش بیشتری پیدا کرده است، البته باید بدانید که داشتن چنین دندان های رویایی هزینه هایی نیز در بر دارد، که بهتر است قبل از اینکه تصمیمی در این مورد بگیرید، از این هزینه ها آگاهی داشته باشید.

رفع مشکلات زیبایی دندان ها با لمینت کردن

بسیاری از مردم دنیا مشکلاتی در دندان های خود دارند؛ مثلا رنگ دندان های برخی از افراد به مرور زمان زرد می شود و یا بعضی از دندان ها به صورت مادرزادی دارای لکه های قهوه ای هستند. در بعضی افراد اندازه و فرم دندان ها مناسب نیست و خلاصه کمتر کسی را می توانید بیابید که دندان هایی کاملا بی عیب و نقص داشته باشد. طبیعتا چنین دندان هایی ظاهر خوبی به ما، به خصوص در هنگام لبخند زدن نمی دهند؛ اما لمینت دندان روشی است که می تواند در مدت زمان کمی تمامی این نقص ها را برطرف کند، و یک لبخند به یاد ماندنی و جذاب به شما هدیه دهد.

قیمت لمینت دندان در کرج

قیمت لمینت دندان در کرج

مختصری در مورد لمینت دندان و قیمت انواع آن

اول از همه این سوال پیش می آید که لمینت دندان چیست؟ لمینت ها، روکش های بسیار نازکی هستند که به منظور رفع عیب های دندان مانند رنگ دندان، دندان های شکسته، ناهنجاری های مادرزادی و به طور کلی هر گونه بد شکلی در دندان ها به کار می روند.

دو دسته کلی لمینت دندان

لمینت ها به طور کلی از دو دسته مواد هم رنگ دندان تهیه می شوند: از سرامیک و یا کامپوزیت که هردو آنها یک طیف رنگ وسیعی از رنگ های دندان را در بر می گیرد. در مورد قیمت لمینت ها می توان گفت، در کل لمینت از جمله درمان های پر هزینه دندان پزشکی به حساب می آید؛ اما باید بدانید که لمینت های کامپوزیتی ارزان تر از لمینت های سرامیکی هستند. دلیل این تفاوت قیمت هم آن است که لمینت های سرامیکی استحکام بیشتری دارند و دیرتر رنگ می گیرند و به طور کلی ظاهر طبیعی تری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند؛ اما به هر حال لمینت های کامپوزیتی هم کارایی خوب و ظاهر قابل قبولی دارند.

  • همچنین لمینت ها از نظر روش ساخت نیز دسته بندی می شوند و قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است.
  • CDA CAM
  • زیر کونیا
  • روش ایی مکس
  • لومینرز
  • برلیانس و…

قیمت لمینت دندان به چه چیزی بستگی دارد؟

قیمت و هزینه لمینت دندان، یک طیف نسبتا گسترده را در بر می گیرد. به این معنی که قیمت ها در تمامی مطب های دندان پزشکی و در تمامی شهرها با هم یکسان نیستند و تفاوت هایی دارند.

علت این تفاوت قیمت ها برای لمینت دندان، می تواند موارد زیر باشد:

  1. تعداد دندان هایی که قرار است لمینت شوند: هر چه تعداد دندان بیشتر را لمینت کنید، هزینه شما بالاتر می رود.
  2. شهر و منطقه جغرافیایی که در آن لمینت انجام می دهید: در بعضی از شهرها ممکن است قیمت لمینت دندان قدری متفاوت باشد.
  3. جنس لمینت ها و نیز روش هایی که برای ساخت آنها به کار می رود: همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، لمینت های سرامیکی نسبت به انواع کامپوزیتی قیمت بیشتری خواهند داشت. البته از آنجایی که لمینت های سرامیکی طول عمر بیشتری دارند، به نظر می رسد که استفاده کردن از آنها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

همچنین ممکن است که دستمزد دندان پزشک های مختلف، و نیز لابراتوارهای دندان پزشکی گوناگون، با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.

قیمت لمینت دندان در کرج

قیمت لمینت دندان در کرج

هزینه لمینت دندان در شهر کرج

بهتر است که قبل از اقدام به لمینت کردن دندان های خود، ابتدا به صورت حدودی و تخمینی قیمت لمینت ها را بدانید، البته هزینه هایی که در ادامه خواهیم آورد، می تواند در برخی از مطب ها و کلنیک های دندان پزشکی اندکی متفاوت باشد.

لمینت های کامپوزیتی، در عین حال که کیفیت و ظاهری مطلوب و قابل قبول دارند و نهایتا به دو یا سه جلسه برای آماده شدن نیازمند هستند؛ ارزان قیمت تر از همه انواع لمینت ها بوده و طبق جدیدترین قیمت ها برای هر یک واحد لمینت کامپوزیتی هزینه ای معادل 700 هزار تومان تا حدود دو میلیون تومان باید پرداخت کنید.

همان طور که می دانید، لمینت های سرامیکی بادوام تر هستند به طوری که در حدود 10 تا 15 سال ماندگاری دارند. برای هر یک واحد لمینت سرامیکی هزینه ای معادل 3 میلیون تومان تخمین زده شده است.

لومینرز دندان و هزینه آنها در شهر کرج

در ابتدا اجازه دهید قدری لومینر ها را به شما معرفی کنیم.

لومینرها همچنین با نام ونیرهای بدون تراش هم معروف هستند. زیرا برای آماده سازی و نصب لمینت های معمولی، متخصص ارتودنسی ابتدا قدری از سطح دندان های شما را تراش خواهد داد؛ در حالی که برای آماده کردن لومینرز نیازی نیست که دندان شما تراش بخورد و یا دست کاری شود. این یعنی هیچ آسیبی به بافت مینای دندان شما وارد نمی شود.

 

قیمت لمینت دندان در کرج

قیمت لمینت دندان در کرج

اما علت این امر چیست؟

لمینت ها در کل ضخامت اندکی دارند و بسیار نازک اند؛ اما لومینرز حتی از لمینت هم نازک تر است. به طوری که ضخامت هر کدام از لومینرها به اندازه یک لنز چشمی می باشد؛ اما نگران نباشید در عین حال که بسیار نازک هستند، استحکام بسیار بالایی هم خواهند داشت.

پس به علت مجموعه مزایایی که برای لومینرز ذکر کردیم، طبیعتا قیمت آنها از لمینت ها هم بیشتر می باشد. تخمین زده شده که برای هر یک واحد لومینر در شهر کرج، شما باید بین 3 تا 6 میلیون تومان هزینه کنید؛ اما نگران نباشید چون سرمایه گذاری خوبی برای دندان های خود انجام داده اید.