جهت اشنایی با لمینت دندان خرگوشی ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

لمینت دندان خرگوشی

رفع دندان های خرگوشی می تواند یک چالش باشد، اما راه حل های بسیار خلاقانه ای برای بیمار وجود دارد که می تواند خیلی سریع نتیجه بگیرد. گاهی اوقات این راه حل ها می توانند کمی تکان دهنده باشند. اما وقتی بیمار متوجه شود که سه گزینه دارد و باید یکی را انتخاب کند، به طور کلی خواهان اصلاح هر چه سریع تر دندان های بیرون زده می شود. اصلاح بایت برای رفع دندان های خرگوشی بستگی به وضعیت خاص هر بیمار دارد.

دندان خرگوشی چیست؟

اصطلاح “دندان های خرگوشی” دندان هایی را توصیف می کند که خیلی جلوتر هستند و اغلب از روی لب پایین، بیرون می آیند. حرکت رو به جلو و استخوان فک فوقانی معمول است و در نتیجه فضاهای بین دندان ها بزرگ تر و بزرگ تر می شوند. دندان ها هنگام نوک زدن به جلو، لب را به سمت بالا هل می دهند. دندان های خرگوشی را می توان بدون بریس ارتودنسی اصلاح کرد.

دندان های خرگوشی، “مال اکلوژن“، همان طور که معمولاً به آن ها اشاره می شود، یک بیماری است که در آن دندان های بالا و پایین، با هم تراز نیستند. دندان های بالایی معمولاً بیرون زده یا به بیرون راه پیدا می کنند. این شرایط بر لبخند و در نهایت اعتماد به نفس شما تأثیر می گذارد. نه تنها این مورد، بلکه می تواند باعث مشکلات مختلف دهان و دندان و سایر مشکلات شود.

خوشبختانه راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع این مشکل در دسترس است. لمینت های دندانی یکی از راه حل های زیبایی دندان است که پوسته های ظریف و کامپوزیتی دارند که روی دندان های شما قرار می گیرند. لمینت ها آسیب هایی را که باعث از بین رفتن ظاهر دندان های شما می شود، می پوشانند. بیایید جزئیات را ببینیم تا ببینیم آیا لمینت ها می توانند مشکل دندان های خرگوشی را حل کنند.

لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی

آیا لمینت های دندان می توانند دندان های خرگوشی را برطرف کنند؟

دندان های خرگوشی به دلایل مختلفی ایجاد می شود، از جمله عادت های مکیدن، رانش زبان، مشکلات اندازه فک و غیره. راه حل مشکل اغلب به علت بستگی دارد. بله، لمینت ها در موارد خاص می توانند دندان های خرگوشی را درست کنند. اما، برای این منظور، دندان ها باید کمی مرتب شوند.

امروزه همه خواهان حل سریع همه مشکلات هستند. در مقایسه با سایر روش های دندانپزشکی، لمینت ها بسیار سریع و ارزان هستند. اما، توصیه می شود قبل از انتخاب لمینت، با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید.

از بین رفتن استخوان فک

یکی از مشکلات دندان های بیرون زده این است که آن ها لب ها را به سمت بالا هل داده و مقداری استخوان فک نیز از بین می رود و دندان ها خیلی جلو می روند. بیمار با برخی از اقدامات نوآورانه می تواند توسط دندانپزشک، همه مشکلات ساختار را برطرف کند.

لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی

دندان های خرگوشی و از دست دادن استخوان

دندان های خرگوشی می توانند در نتیجه رانش زبان و از بین رفتن استخوان در اطراف دندان ها باشد. وقتی بیمار استخوان خود را از دست می دهد، دندان ها می توانند راحت تر حرکت کنند و به طور کلی زبان دندان ها را به جلو سوق می دهد.

گاهی اوقات که در بیماری، از دست دادن استخوان و لثه وجود دارد. به سادگی کشیدن دو دندان جلویی و ترکیب آن با کمی پیوند استخوان می تواند عفونت لثه، از دست دادن استخوان و مشکلات دندان را در روشی حل کند.

بیمار با یک پل موقت که همیشه در حین بهبودی در دهان او می ماند، بیرون می رود و سپس حدود یک ماه بعد، یک پل چینی دائمی ساخته می شود. بیماران بعد از اولین روز درمان بهتر به نظر می رسند. با از بین رفتن عفونت، از بین رفتن دندان ها و از نظر ظاهری بیمار بسیار بهتر می شود. آن ها همچنین وقتی دندان های بیرون زده ثابت می شوند، واضح تر صحبت می کنند.

لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی

فاصله بین دندان ها

بیمار ممکن است هرگز فضایی نداشته باشد و پس از آن فاصله بین دندان های او ظاهر شود. فاصله بین دندان ها، در برخی از بیماران کم و موارد دیگر فاصله زیادی وجود دارد. بنابراین بسیاری از بیماران برای از بین بردن این فاصله اقدامی نمی کنند.

بعضی از بیماران فضاهای کمی دارند و هرچه بزرگ تر می شوند، بیمار شروع به دیدن مشکل می کند، اما متوجه نمی شود که لب بالایی چه حرکتی دارد و نحوه صحبت کردن آن ها دیگر واضح نیست.

دندان ها و لب های برجسته

دندان های خرگوشی باعث می شوند لبخند به خوبی به نظر نرسد. همچنین لثه های فرد بیش از حد نشان داده شوند و لب های بیمار نیز بسیار بالا می آیند. زیرا برجستگی استخوان فک فوقانی افراد با دندان خرگوشی زیاد است. لب ها وقتی که بیمار یک دندان خرگوشی داشته باشد، شروع به حرکت متفاوت می کنند. بسیاری از بیماران نمی توانند لب خود را بر روی دندان های خود قرار دهند.

لمینت دندان خرگوشی

لمینت دندان خرگوشی

لمینت چگونه دندان های خرگوشی را درست می کند؟

در مرحله اول، ساختار فک شما بررسی می شود. این به دندانپزشک ایده می دهد که چگونه در مورد روش درمانی اقدام کند.

لمینت ها، پوسته های کامپوزیتی هستند که از شکل، اندازه و رنگ دندان های طبیعی شما تقلید می کنند. دندانپزشک آن ها را به فرم دندان های شما در می آورد تا روکش های سفارشی ساخته شده برای شما تهیه کند.

هنگامی که دندانپزشک فک شما را بررسی کند، دندان های شما را خرد و شکل می دهد تا فضای خالی برای قرار دادن روکش ها ایجاد شود.

تا زمانی که روکش های دائمی ساخته نشوند، دندانپزشک پوسته ای موقت قرار می دهد تا بررسی کند که کاملاً با دندان های شما متناسب است یا خیر. در غیر این صورت، دندانپزشک دندان های شما را بیشتر تنظیم می کند.

در طی مراحل، سطح دندان ها تمیز و صیقل داده می شود تا به شدت با پوسته یا روکش بچسبد.

هنگامی که پوسته دائمی بر روی دندان های شما قرار گرفت، از پرتو لیزر برای تنظیم اتصال و سیمانی که آن را در جای خود نگه می دارد استفاده می شود. پس از اتمام، دندانپزشک الگوی بایت را ارزیابی کرده و در صورت لزوم تنظیمات جزئی را انجام می دهد.

مشکلات دندانپزشکی، در صورت عدم درمان می تواند مشکلات بزرگی را در آینده ایجاد کند. اگر لمینت ها نتوانند مشکل دندان های خرگوشی شما را برطرف کنند، در این صورت دندانپزشک گزینه های در درسترس دیگری را  پیشنهاد می دهد.

مطالعه بیشتر … ارتودنسی دندان