اگر می خواهید بدانید که بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت ، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت

انواع مختلفی از محصولات سفید کننده دندان و خمیردندان ها، ژل های سفید کننده دندان و سفیدکننده وجود دارد که بدون نسخه در درسترس همه هستند و برخی هم برای بلیچینگ دندان خود از محصولات بدون نسخه مصرف می کنند.

سفید کردن دندان برای افرادی که دندان های سالم دارند و دندان پر شده ندارند ایده آل است. و افرادی که دندان هایشان زردرنگ است واکنش بیشتری نشان می دهند، اما انجام این عمل های زیبایی ممکن است برای همه افراد توصیه نشود.

خمیر سفید کننده دندان

از هر نوع سفید کننده دندان برای از بین بردن لکه های سطحی دندان استفاده می شود و حاوی ساینده های ملایم است و برخی خمیرها نیز هستند که باعث تقویت دندان ها می شوند زیرا حاوی فلوراید هستند .مانند خمیر دندان های حاوی فلوراید . و برخی از خمیردندان های سفید کننده حاوی مواد فعال دیگری هستند که ساینده هستند و می توانند لکه های دندان را از بین ببرند.

سفید کننده های بدون نسخه پزشک حاوی کاربامید پراکسید یا پراکسید هیدروژن هستند که به روشن شدن و سفید شدن رنگ دندان کمک می کند. خمیرهای سفید کننده دندان می توانند فقط با یک سایه رنگ دندان ها را روشن کنند. برعکس ، نسخه های دندانپزشک می توانند دندان ها را در حدود 3 تا 8 سایه روشن کنند

ژل سفید کننده دندان

ژل سفید کننده دندان ژل هایی است که حاوی پراکسید هستند و از طریق یک برس کوچک روی سطح دندان قرار می گیرند و دستورالعمل استفاده براساس قدرت پراکسید متفاوت است. دستورالعمل های موجود در محصول باید با دقت دنبال شوند و نتایج اولیه ممکن است در محلول های چند روزه ظاهر شود، اما نتایج نهایی بعد حدود سه الی چهارماه ظاهر می شود.

نوارهای سفیدکننده دندان نوارهای نازک و نامرئی هستند که با یک ژل سفید کننده حاوی پراکسید پوشانده می شوند. نوارها طبق دستورالعمل موجود در محصول اعمال می شوند. نتایج اولیه نیز طی چند روز ظاهر می شود، اما نتایج نهایی حدود چهار ماه به طول می انجامد

سفید شدن دندانها با شستشو

شستشو کننده دهان یک محصول سفید کننده مدرن است. سفید کردن شستشو مانند انواع دیگر دهانشویه ها است، زیرا دهان را تازه می کند و به کاهش بیماری لثه و پلاک های دندانی کمک می کند، اما این محصولات حاوی موادی مانند پراکسید هیدروژن در برخی دیگر هستند که دندان ها را سفید می کنند.

کارشناسان معتقدند که برای نتیجه گرفتن از سفید کننده دهانشویه حدود 12 هفته به طول می انجامد و فرد باید قبل از مسواک زدن دندان های خود را فقط با شستشو به مدت 60 ثانیه بشوید. با این حال، کارشناسان معتقدند که سفید کردن دندان با شستشو کننده دهان ممکن است یکی از بهترین محصولات سفید کننده دندان نباشد، به ویژه آنهایی که نیاز به نسخه دارند.

به این معنی که اثربخشی آن در مقایسه با سایر محصولات کم است ، زیرا محصول سفید کننده در مقایسه با نوارهای دندانی که روی آن قرار می گیرد، فقط برای مدت کوتاهی با دندان ها تماس می گیرد. دندان ها به مدت 30 دقیقه، بنابراین می تواند تأثیر کمی داشته باشد

سفید شدن دندان ها توسط پزشک

بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت

یک پزشک سریع ترین راه برای سفید شدن دندان های شما فراهم می کند. با سفید کردن در دندانپزشکی، پزشک محصول سفید کننده را مستقیماً روی دندانهای شما می ریزد. از این محصولات می توان با گرما، نور مخصوص یا لیزر استفاده کرد. نتایج فقط در یک درمان 30 تا 60 دقیقه ای قابل مشاهده است. اما برای دستیابی به نتایج چشمگیر، معمولاً به چند قرار ملاقات نیاز است. با این حال، با سفید شدن در کلینیک، نتایج چشمگیری پس از اولین درمان مشاهده می شود. این نوع بلیچینگ ارزان ترین روش سفید کردن دندان نیز می باشد.

سفید کردن دندان با لیزر

سفید کردن دندان با لیزر یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی دندان در حال حاضر است و این روشی است که شامل قرار دادن ژل سفیدکننده روی دندان است. سپس این ژلی که بر روی دندانها ریخته شده است توسط لیزر گرم می شود. ژل سفید کننده اصطلاح عمومی برای خمیر پراکسید است، لیزر اکسیژن موجود در خمیر پراکسید را گرم می کند تا تجزیه آن تسریع شود. دندانپزشک برای تسریع در واکنش شیمیایی که در حضور پراکسید اتفاق می افتد، از دی اکسید کربن یا لیزر آرگون به  سفید کننده استفاده می کند  و سفید شدن دندان با لیزر ممکن است بتواند لکه های دندان را در جلساتی که حدود 30 دقیقه طول می کشد، پاک کند.

 فواید سفید شدن با لیزر

بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت

جلسات سفید کنندگی با لیزر را می توان در حدود 2 تا 4 جلسه انجام داد ، اما اگر دندان ها بسیار لکه دار باشند ممکن است بیشتر طول بکشد. جلسات سفید کردن دندان ها به طور متوسط ​​حدود 15 دقیقه طول می کشد و ممکن است به 60 دقیقه هم برسد، نتایج می توانند بلافاصله ظاهر شوند و بسیار دلگرم کننده باشند، اما وقتی قالب سفید کننده اضافه می کنید، این نتایج را تسریع می کند.

افرادی که از تحت تأثیر قرار گرفتن لیزر می ترسند، می توانند یک فرآیند ساده سفید کنندگی دندان را انجام دهند، زیرا کاملاً ایمن است، به خصوص که تحت نظارت دندانپزشک و متخصص ارتودنسی انجام می شود.

قالب های سفید کننده دندان

قالب های سفیدکننده دندان یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها برای درمان رنگدانه و ظاهر دندان ها به حساب می آید. پزشک می تواند تصمیم بگیرد که آیا فرد فرآیند سفید کردن را با قالب های سفید کننده دندان انجام بدهد یا خیر.

اگر دندانپزشک استفاده از قالب های سفیدکننده دندان را توصیه کند، یک قالب دندانپزشکی سفارشی برای شما طراحی می کند و فرد برای آزمایش قالب باید به مطب دندانپزشک مراجعه کند. وقتی شخصی تصمیم گرفت قالب های سفید کننده دندان را در خانه در دهان خود قرار دهد، برای قرار دادن قالب های سفید کننده دندان باید دستورالعمل های پزشک را دنبال کند.

هزینه های مالی هنگام انتخاب بهترین محصول سفیدکننده دندان بسیار مهم است. افرادی که بودجه کمی دارند تمایل دارند از روش های خانگی برای سفید کردن دندان های خود مانند دهان شویه ، خمیر دندان سفید کننده یا نوارهای سفیدکننده بدون نسخه استفاده کنند مناسب آنها می باشد.

بهترین راه برای سفید کردن دندان در خانه

برخی از روش های درمانی وجود دارد که می تواند به منظور سفیدکردن دندان در خانه و از بین بردن لکه های زرد روی دندان استفاده شود ، مانند از بین بردن لکه دندان با نمک و استفاده از تکنیک های ساده که به شکل بهتر دندان ها کمک می کند.

سفید کردن دندانها با جوش شیرین

بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت

جوش شیرین حاوی خواص سفید کنندگی زیادی برای دندان ها است و یکی از اصلی ترین مواد موجود در خمیردندان ها محسوب می شود. کاری که فرد باید انجام دهد مالش دندان با جوش شیرین است، زیرا جوش شیرین از رشد و تجمع باکتری جلوگیری می کند و فرد می تواند ظرف چند هفته تفاوت را مشاهده کند.

با این حال، این روش درمانی در یک روز ظاهر نمی شود، بلکه زمان می برد و ممکن است دو هفته طول بکشد تا نتایج حاصل شود تا جوش شیرین با باکتری ها مبارزه کند و از تکثیر آنها در دهان جلوگیری کند.

میوه و سبزیجات بخورید

گفته می شود که یک رژیم غذایی پربار یکی از موارد بسیار مفید برای سلامت دندان ها و همچنین بدن است. در عوض هیچ رژیم سفید کننده دندان وجود ندارد، جویدن میوه ها و سبزیجات می تواند کار را انجام دهد. دو میوه ای که به سفید شدن دندان کمک می کنند آناناس و توت فرنگی هستند. سفید کردن دندان با جوش شیرین و توت فرنگی یک درمان طبیعی است و افراد مشهور نیز آن را پذیرفته و شروع به استفاده از آن می کنند. این به سفیدشدن دندان کمک می کند و به دندان ها سفید و براق می شود.

غذاهای شیرین را کاهش دهید

فرد باید محتوای غذاهای شیرینی را که مصرف می کند کاهش دهد. زیرا می تواند باعث پوسیدگی دندان شود و این به معنای دوری دائمی از آنها نیست، بلکه سعی در مصرف غذاهایی است که حاوی مواد قندی در مقادیر متوسط ​​هستند. همچنین فرد باید سعی کند از استعمال دخانیات خودداری کند. زیرا این امر به سلامت دندان ها و سلامت فرد به طور کلی آسیب می زند.