جهت آشنایی کامل با پودر بلیچینگ دندان ، با ما همراه باشید.

پودر بلیچینگ دندان

پودر سفید کننده دندان چیست؟ استفاده از زغال چوب در سفید و تمیز کردن دندانهای خانگی چگونه است؟ در این یک مقاله علمی در مورد جوانب مثبت و منفی پودر سفید کننده دندان و نحوه استفاده از پودر سفید کننده برای شما توضیحاتی خواهیم داد.

مروری بر زغال چوب مورد استفاده در سفید شدن دندان ها

زغال فعال یک پودر سیاه ریز ریز است که از انواع مواد طبیعی مانند پوسته نارگیل، چاله های زیتون و چوب هایی که به آهستگی می سوزند ساخته می شود. پودر ذغال هنگام اکسید شدن در زیر گرمای شدید فعال می شود. زغال اکتیو بسیار متخلخل و بسیار جاذب است. زیرا خاصیت جاذب ذغال فعال باعث اتصال آن با سموم و بو می شود و این باعث می شود تا از بین بردن بوها بی نظیر باشد.

پودر بلیچینگ دندان

پودر بلیچینگ دندان

زغال کباب و سفید کننده دندان

اگرچه ذغال فعال که به عنوان پودر سفیدکننده دندان استفاده می شود مشابه ذغالی است که برای کباب کردن استفاده می شود. همچنین فرمولاسیون آن به صورت سوختی است که با گرم شدن از آن دی اکسید کربن ساطع می کند. بنابراین اثر سرطان زایی بر سلامتی دارد . در حالی که ، زغال فعال حاوی این نوع سموم نیست.توجه داشته باشید که ذغال فعال نباید با زغالی که برای کباب پز استفاده می کنید اشتباه گرفته شود.

فواید زغال فعال

قرن هاست که در ادبیات پزشکی از ماهیت ذغال فعال عالی استفاده می شود. در اوایل قرن نوزدهم ، ذغال فعال به عنوان دارویی برای مسمومیت ها شهرت پیدا کرد. ذغال فعال با سموم موجود در دستگاه گوارش ترکیب شده و از جذب آنها در روده جلوگیری می کند تا بدن بتواند از شر آنها خلاص شده و در مدفوع دفع کند.

برخی شواهد علمی در مورد فواید زغال  فعال و سایر کاربردهای آن وجود دارد. از جمله این مزایا می توان به کاهش بوی زیر بغل اشاره کرد ، مانند مواردی که نفخ معده دارد.

زغال فعال در ماسک های صورت  (FACE MASK) و همچنین برخی از انواع شامپو وجود دارد ، به دلیل توانایی اتصال با سموم  و مردم معتقدند که این ماده در سفید شدن دندان نقش دارد.

مزیت پودر سفید کننده دندان

پودر بلیچینگ دندان

پودر بلیچینگ دندان

  • سفیدی و درخشندگی : پودر سفید کننده دندان می تواند به طور موثر لکه های ناشی از قهوه، چای، شراب و تنباکو را که بر روی دندانها ایجاد شده است از بین ببرد، سلامت دهان را بهبود بخشد و تنفس شما را تازه کند.
  • مواد طبیعی : نارگیل از خالص ترین منبع است و هیچ ماده شیمیایی مضری ندارد، حاوی فلوراید یا رنگ مصنوعی نیست.
  • نتایج شگفت انگیز : یک بار در روز استفاده کنید و تغییرات واضحی در استفاده از یک هفته از این پودر سفید کننده میبیند، لطفا توجه داشته باشید که بسته به استفاده و وضعیت بهداشت دهان و دندان برای همه نتایج متفاوت خواهد بود.
  • سهولت استفاده : مسواک خود را کمی خیس کنید. سپس آن را در پودر پودر سفید کننده آغشته کنید. بعد به مدت دو دقیقه دندان های خود را با دایره های کوچک و ملایم مسواک بزنید و دهان خود را خوب بشویید. دندان های خود را با خمیردندان معمولی مسواک بزنید تا در صورت نیاز، پودر باقی مانده را تمیز کنید.

واقعیت سفید شدن دندان با زغال 

با وجود محبوبیت پودرهای سفید کننده دندان حاوی ذغال فعال، هیچ مدرک علمی برای اثبات مزایای زغال موثر  برای  دندانها وجود ندارد . از آنجا که هیچ اطلاعاتی در مورد این ادعا وجود ندارد که زغال  فعال  در سفیدی دندان ایمن یا موثر است. محصولات حاوی این ماده واجد شرایط مهر پذیرش انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) نیستند.

پودر سفید کننده دندان که حاوی زغال فعال است ممکن است با چرخش و از بین بردن لایه مینای دندان قوی که از دندان محافظت می کند ، به دندان آسیب برساند. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از آن با دندانپزشک مشورت کنید.

علی رغم فقدان شواهد علمی در تمیز شدن دندانها به وسیله پودر های سفید کننده، برخی از مردم هنوز هم به توانایی ذغال موثر  در از بین بردن لکه های دندان و سفید شدن دندان قسم می خورند .

نحوه استفاده از پودر سفید کننده دندان

در اینجا نحوه استفاده از پودر سفید کننده دندان حاوی ذغال فعال آمده است ، اگر می خواهید این پودر را امتحان کنید  می توانید آن را به صورت پودر یا کپسول از داروخانه ها خریداری کنید.

  • با آب مخلوط کنید تا خمیر شود.
  • همچنین می توانید روی انگشت مرطوب یا مسواک خود زغال بپاشید.

موارد احتیاطی برای استفاده از پودر سفید کننده دندان که حاوی ذغال موثر بر روی دندان ها استمحافظت از دندان های خود با محصولی که مینای دندان را از بین نمی برد بسیار مهم است . زیرا استفاده زیاد از محصولات زغالی باعث ایجاد منافذ بسیار ریز لایه مینا و ضعیف شدن آن می شود. انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) توصیه می کند خمیر دندانهایی با سطح سایشی نسبی 250 یا کمتر انتخاب شوند.

خمیر دندان مناسب 

سعی کنید یک خمیر دندان ذغالی موثر انتخاب کنید که مطابق با این دستورالعمل باشد. اگر این امکان وجود ندارد ، فقط برای مدت کوتاهی از محصول استفاده کنید . می توانید خمیر دندانهای حاوی فلوراید را نیز جایگزین کنید.

کاهش سایشی که پودر سفید کننده دندان انجام می دهد چیست ؟ 

پودر بلیچینگ دندان

پودر بلیچینگ دندان

سعی کنید به جای استفاده از مسواک، با استفاده از انگشتان خود زغال فعال را  روی دندان خود بمالید . محصولات سفیدکننده دندان با زغال فعال توسط  سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. بعلاوه، این محصولات ممکن است برای استفاده در کودکان و افراد باردار یا شیرده مناسب نباشد. بخاطر داشته باشید که برخی از محصولات پودر سفید کننده دندان که حاوی ذغال  فعال هستند ، حاوی مواد دیگری مانند سوربیتول، یک شیرین کننده مصنوعی است که می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

در صورت بلع مقدار زیادی نیز ممکن است اثر ملین داشته باشد. قبل از استفاده از زغال  فعال ، با دندانپزشک و متخصص ارتودنسی خود مشورت کنید تا مشخص شود آیا این گزینه مناسب شماست.